2019-04-05 11:03:58

Záró fejezetéhez érkezett a Szekció történetének összefoglalója, ezúttal a 2011 - 2017 közötti időszak kerül terítékre.

2011: Ez az év az OTDK-k történetében is kiemelkedő jelentőségű volt, mivel ekkor került sor a XXX. Jubileumi OTDK-ra. A Had- és Rendészettudományi Szekciót a Rendőrtiszti Főiskola rendezte meg április 18. és 20. közt (ügyvezető elnök: Dr. Virányi Gergely ny. hőr. ddtbk., rektorhelyettes). A rendezvény védnökségét a belügyminiszter és a honvédelmi miniszter urak vállalták. A konferencián 14 felsőoktatási intézmény versenyzői 19 tagozatban mutatták be dolgozataikat; összesen 125 pályaművel ismerkedhettek meg a zsűrik.

Ez évben Pro Scientia Aranyérmet két fő kapott: Schmidt Petra és Kiss Roland, a ZMNE hallgatói. Három fő kapott Mestertanár Aranyérmet: Dr. Tarján Gábor (RTF) és Dr. Kaiser Ferenc (ZMNE) a Szakmai Bizottság előterjesztése alapján, valamint a Szakmai Bizottság elnöke, Dr. Harai Dénes az OTDT Elnökségének döntése alapján.

Az OTDT TDK Prezentációs Díjversenyen a Szekciót Mezősi Brigitta (RTF-es hallgató) képviselte.

Az OTDT Elnöksége kifejezetten a jubileumi év alkalmából alapította és egyetlen alkalommal adományozta a XXX. Jubileumi OTDK Emlékérmet. Ezt az elismerést öten kapták meg: Dr. Blaskó Béla és Dr. Lakatos János (RTF), valamint Dr. Hajdú István, Dr. Harai Dénes és Dr. Padányi József (ZMNE).

2013: tekintettel arra, hogy 2012. január 1-jén megalakult a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE), a korábban külön-külön működött felsőoktatási intézmények, az RTF és a ZMNE is egy önálló intézményben egyesült. A XXXI. OTDK Had- és Rendészettudományi Szekcióját – április 16-18. közt – az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara (NKE HHK) rendezte meg. Az ügyvezető elnök: Dr. Németh András szds., egyetemi docens. A rendezvényen 7 felsőoktatási intézmény 10 karáról 122 pályamű bemutatására került sor, 18 tagozatban.

Ez évben a Pro Scientia Aranyérmet Juhász Ágnes Orsolya (NKE Rendészettudományi Kar) nyerte el, Mestertanár Aranyérmet pedig Dr. Padányi József és Dr. Szelei Ildikó (NKE HHK) kapott.

2015: hosszú évtizedek után ez volt az első év, amikor nem a kifejezetten rendészeti vagy katonai felsőoktatás reprezentánsai rendezték meg az OTDK Had- és Rendészettudományi Szekcióját. A XXXII. OTDK-n ugyanis a Szekció rendezését a Szent István Egyetem (SZIE) Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara vállalta magára Gödöllőn, április 15-17. közt (az NKE HHK társrendezésével). Az ügyvezető elnök: Dr. Szilágyi Tivadar egyetemi tanár.

A konferencián 7 felsőoktatási intézmény 11 karáról összesen 135 pályamű bemutatására került sor, 16 tagozatban.

A Pro Scientia Aranyérmet Ragács Nikoletta (az NKE HHK, ill. a SZIE korábbi hallgatója) nyerte el, Mestertanár Aranyérmet kapott Dr. Kozáry Andrea főiskolai tanár (NKE RTK).

Az OTDT TDK Prezentációs Díjversenyen a Szekciót Palágyi Gáspár (NKE HHK) képviselte. Dr. Harai Dénes, a Szakmai Bizottság leköszönő elnöke az OTDT részéről az egyik legmagasabb kitüntetésben, Máriás Antal Emlékéremben részesült.

(2015-ben az NKE az Állam- és Jogtudományi Szekció rendezésében is érdekelt volt, azt a Közigazgatás-tudományi Kar bonyolította le.)

2017: a XXXIII. OTDK Had- és Rendészettudományi Szekcióját az NKE Rendészettudományi Kara rendezte meg április 18-21. közt. Az ügyvezető elnök Dr. Boda József ny. nb. vőrgy., egyetemi docens, a Szakmai Bizottság új elnöke: Dr. Padányi József mk. ddtbk., egyetemi tanár. A rendezvény fővédnökei: Magyarország belügyminisztere, valamint honvédelmi minisztere voltak.

A konferencián a Szekció történetének mindeddig legnagyobb versenyzői aktivitása mutatkozott: összesen 12 felsőoktatási intézmény 19 karáról, valamint egy középiskolából nem kevesebb, mint 193 pályamű bemutatására került sor (egyebek mellett az ország majdnem minden jogi kara is küldött versenyzőt, de pl. több bölcsész- és mérnökhallgatót is fogadott az NKE). A Szekció lebonyolítása 21 tagozat keretei közt történt.

Ez évben a Pro Scientia Aranyérmet Koller Marco (NKE RTK) kapta meg, a Mestertanár Aranyérmet pedig Dr. Németh András őrgy., egyetemi docens (NKE HHK) nyerte el. Az OTDT TDK Prezentációs Díjversenyen a Szekciót Krenner József (NKE RTK) képviselte.

A Szekció záró rendezvénye egyben a teljes XXXIII. OTDK lezárását is jelentette. A rendezői stafétát itt vette át Dr. Réger Mihály, az Óbudai Egyetem rektora, a következő, 2019-es rendezvény szervezőjének vezetője. S a történetnek ez az „állomása” már a jelenbe vezet bennünket.