Bemutatjuk Szendrő Pétert, az Országos Tudományos Diákkori Tanács elnökét (2. rész)

2019-03-03 17:06:59

Tudományos, szakmai közéleti tevékenység, nemzetközi kapcsolatok

Közéleti feladatvállalásának jelentős részét teszi ki az Országos Tudományos Diákköri Tanács irányítása valamint a Tanács Agrártudományi Szakmai Bizottságának vezetése. Tevékenysége során látványosan fejlődött a diáktudományos tevékenység a magyar felsőoktatásban. A kezdeményezésére létrehozott Pro Scientia Aranyérem külföldön is igen nagy tekintélyű diáktudós kitüntetés, a Mestertanár Aranyérem kitüntetés megalapításával, pedig hagyományossá vált az iskolateremtő mesterek rangos elismerési formája.

Munkássága külföldön is ismert. Megszakításokkal több, mint két évet töltött francia nyelvterületen, Franciaországban, Kanadában és Belgiumban. Jelentős a német mezőgépiparral kialakított együttműködése is, amely különösen a közös gépfejlesztésekben és a doktoriskolai szendvics-képzésben gyümölcsöző. Több rangos idegen nyelvű, illetve külföldi folyóirat szerkesztőbizottságának tagja. A Moszkvai Gorjacskin Mezőgazdasági Műszaki Egyetem tiszteletbeli professzora. Tagja az ASAE amerikai mérnök egyesületnek, a FNAG (francia nemzetközi vidékfejlesztési szervezet) agrárszekciójának elnöke. Európa, az Egyesült Államok, Kanada, Peru, Argentína, Chile, Uruguay, Ausztrália, Új-Zéland, Kína számos egyetemén járt és tartott előadást, épített együttműködési kapcsolatokat.

Kitüntetései, elismerései

Gábor Dénes Díj

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Honoris Causa doktorrá avatása

2001

Mestertanár Aranyérem kitüntetés az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöksége által

„Pro Universitate et Scientia” elismerés

„Fehér Dániel” Emlékérem elismerés

„Pro Doktorandis” kitüntetés a Doktoranduszok Országos Szövetsége által

Eötvös József Díj

Darányi Ignác Díj

2008

Március 15-e alkalmából a Magyar Szabadalmi Hivatal Jedlik Ányos Díjjal ismerte el

A Magyar Köztársaság elnöke eddigi félévszázados munkásságát a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje a Csillaggal, kitüntetéssel ismerte el.

MTA elnöksége Eötvös-koszorúban részesítette

forrás: http://tab.mrk.hu/index.php/bemutatkozas/szervezetuenk/57-szendr-peter