HRT és IT közös sajtótájékoztató

2019-04-09 21:00:47

2019. április 9-én, az Óbudai Egyetem Doberdó úti épületében került megrendezésre a XXXIV. OTDK Had- És Rendészettudományi, valamint az Informatika Tudományi Szekciók közös sajtótájékoztatója.

Az egyetemi vezetés oldaláról az eseményen részt vett Prof. Dr. Réger Mihály rektor, Földesi Gabriella kancellárasszony, Prof. Dr. Rajnai Zoltán a Bánki Kar dékánja, Dr. Vámossy Zoltán a Neumann János Informatikai kar, Alkalmazott Informatikai Intézetének intézetigazgató-helyettese, Dr. Gáti József általános rektorhelyettes, az Országos Tudományos Diákköri Tanács részéről pedig Dr. Mezey Barna alelnök úr.

A sajtótájékoztatót Dr. Gáti József általános rektorhelyettes nyitotta meg, majd az elnökség tagjainak bemutatását követően átadta a szót Dr. Réger Mihály rektor úrnak, aki megnyitó beszédében kiemelte, hogy a négy évvel ezelőtt sikeresen levezényelt XXXII. OTDK Műszaki Tudományi Szekciója után idén két Szekció megtartását vállalta az Egyetem. Kitért továbbá a jubileumi évre, melynek során több évfordulóról is megemlékezik az intézmény, többek között ez évben ünnepli első jogelődje, a Dr. Trefort Ágoston által 1879-ben létrehozott Budapesti Állami Közép Ipartanoda alapításának 140. évfordulóját.

Dr. Mezey Barna, az OTDT alelnöke, beszédében egy rövid visszatekintés után megköszönte a munkát a Szekciók szervezőinek, illetve kiemelte, hogy Tudományos Diákköri Konferencia nem csupán egy verseny, hanem egy igazi tudományos fórum, amely komoly elismerés a részt vevő hallgatók számára.

A Szekciók vezetői, Prof. Dr. Rajnai Zoltán és Dr. Vámossy Zoltán urak ismertették a Szekciók felépítését, programjait, illetve betekintést engedtek a pályamunkák témáiba, amelyek számos tudományterületen új kutatási eredményeket hozhatnak.